פרופ' דוד ליפשיץ

סובלים מאבנים בכליות?

התקשרו לקבלת עזרה

במרפאתו של פרופ' ליפשיץ תעברו בירור ואבחון מקיף בנושא אבנים בכליות. 

בעקבות האבחון תקבע שיטת הטיפול המועדפת.

 פרופ' ליפשיץ גם שם דגש מיוחד על התאמת טיפול מונע שיקטין סיכויי  חזרת האבנים. 

פרופ' ליפשיץ ביצע למעלה מ – 4000 פרוצדורות של ריסוק אבנים בכליות בלייזר (אורטוסקופיות), ומעל ל -1000 פרוצדורות של ניתוח חדשני, זעיר פולשני, לטיפול באבני כליה ובבעיות תוך כיליתיות אחרות (PCNL). 

ליצירת קשר השאירו פרטים

על פרופ' ליפשיץ

פרופ' ליפשיץ מנהל את היחידה לאורולוגיה זעיר פולשנית במרכז הרפואי רבין (בילינסון- השרון).

היחידה בניהולו מובילה בארץ ומבצעת כמחצית מהניתוחים באבנים בכליות בשירותי בריאות כללית. 

פרופ' ליפשיץ בעל התמחות בתחום האנדו-אורולוגיה בדגש על טיפול באבנים בכליות מבית החולים Methodist , המשוייך לאונ' אינדיאנה בארה"ב. 

 

פרופ' ליפשיץ ביצע למעלה מ- 4000 פרוצדורות של ריסוק אבנים בכליות בלייזר (אורטוסקופיות), ומעל ל- 1000 פרוצדורות של ניתוח חדשני, זעיר- פולשני, לטיפול באבני כליה ובבעיות כיליתיות אחרות (PCNL).

פרופ' ליפשיץ על טיפולים מתקדמים באבנית בכליות

מינויים אקדמיים וחברות בארגונים: 

פרופסור חבר קליני בחוג לכירורגיה, אוניברסיטת תל אביב.

חבר הוועד המנהל של איגוד האורולוגים הישראלי,  חבר בוועדת ההכרה להתמחות של ההסתדרות הרפואית בישראל, חבר בוועדת ה- fellowship של ה- World Endourology Society ונציג ישראל באירגון, חבר ב- American Urology Association,  חבר ב-European Urology association.

במרפאתו של פרופ' ליפשיץ תעברו בירור ואבחון מקיף בנושא אבנים בכליות. בעקבות האבחון תקבע שיטת הטיפול המועדפת. 

פרופ' ליפשיץ גם שם דגש מיוחד על התאמת טיפול מונע שיקטין סיכויי חזרת האבנים. 

מינויים אקדמיים וחברות בארגונים: 

פרופסור חבר קליני בחוג לכירורגיה, אוניברסיטת תל אביב.

חבר הוועד המנהל של איגוד האורולוגים הישראלי,  חבר בוועדת ההכרה להתמחות של ההסתדרות הרפואית בישראל, חבר בוועדת ה- fellowship של ה- World Endourology Society ונציג ישראל באירגון,  חבר ב- American Urology Association, חבר ב-European Urology association.

ליצירת קשר השאירו פרטים

שאלות נפוצות

הכאב הטיפוסי לאבני כליה נקרא "עווית כליה" והוא אחד התסמינים לאבנים בכליות. מדובר בכאב מותני חזק שבא בגלים לעיתים מקרין לכיוון המפשעה והאשכים אשר יכול להיות מלווה בבחילה ולעיתים בהקאות. ככל שהאבן מתקדמת במורד השופכן (הצינור שמחבר הכליה לשלפוחית) הכאב נודד כלפי מטה. כאשר האבן קרובה יחסית לשלפוחית יופיע גירויים הקשורים להשתנה-תכיפות דחיפות וכאב שלעיתים מקרין לפין.

חשוב לדעת שכאב הקשור לאבני כליה לא מושפע משינויי תנוחה או מאמץ מכל סוג ויכול להופיע במנוחה מוחלטת.

אבנים ברוב המקרים יכולות להיפלט עצמאית. מה שקובע את סיכויי האבן להיפלט הוא גודלה (אבנים בקוטר 5 ממ ומטה סיכוי טוב יותר לפליטה), מיקום האבן- אבנים שאובחנו קרוב לשלפוחית בעלות סיכוי טוב יותר להיפלט. כמו כן, מי שפלט אבנים בעבר סיכוייו לפלוט גבוהים יותר.

ככל שאבן גדולה יותר יש סיכוי גדול יותר שיהיה צורך בניתוח. כמו כן אבן שלא נפלטה תוך כ-6 שבועות קרוב לוודאי שיהיה צורך להוציאה מאחר ומעבר לפרק זמן זה יש חשש לפגיעה בתפקוד הכליה.

לאבנים שקטנות מ-5 מ"מ יש סיכוי טוב להיפלט באופן עצמוני ללא צורך בניתוח. תקופת המעקב המומלצת במידה והכאבים נשלטים היא כחודש.

 

כל מטופל עם אבני כליה רצוי שיעבור "בירור מטבולי" הכולל בדיקות דם, שליחת הרכב האבן לאנליזה ואיסוף שתן 24 שעות למלחים שונים. תוצאות הבירור מאפשרות להתאים טיפול מונע שיקטין סיכויי ההישנות.

 

לכל מטופל עם אבני כליה רצוי להימנע מצריכת מלח בכמות מופרזת וכן להגביל צריכת חלבון מהחי. צריכת ירקות מומלצת וכן צריכת לימון כמקור לציטראט שמעקב יצירת אבנים.

 

צרו קשר עם המרפאה

אסותא רמת החייל, הברזל 20, תל אביב קומה 1, דלפק 2

טלפון לקביעת תור : 077-9968897

המרפאה פתוחה ביום ראשון בשעה 15:00-20:00

ניתן לקבוע ייעוץ טלפוני דחוף